Pojengide sorte paljundatakse jagamise teel augusti lõpus või septembri alguses. Jagada saab 3...5 aastaseid puhmikuid. Jagamise käigus kaevatakse taim üles ning tükeldatakse väiksemateks osadeks. Puhmiku tükeldamisel peaks igale osale jääma vähemalt üks juuremugul ja kolm või rohkem kasvupunga. Kasvupungad on hästi näha augusti lõpust alates. Jagatud osa istutamisel peab kasvupung jääma 5 cm sügavusele mulla alla. Jagamisel pojengide juuremugulaid ei kärbita vaid jäetakse terveks. Vigastatud juuremugulad lõigatakse juure terve osani tagasi.
Pojenge saab paljundada ka juurepistikutega. Juuretükke tekib pojengitaime üleskaevamise ja jagamise käigus. Terved juured lõigatakse 10...15 cm pikkusteks tükkideksja istutatakse umbes 5 cm sügavusse mulda. 

Pojengide liike paljundatakse seemnetega. Sorte seemnetega ei paljundata kuna sordiomadused ei kandu uutele taimedele edasi. Seemned külvatakse veidi enne täisküpsust või kohe pärast nende kogumist. Seemnete külvisügavus peaks olema 1...2.5 cm. Külvid lastakse talvel läbi külmuda. See parandab oluliselt seemnete idanemist. Kui seemned on kuivanud, siis idanemine võib kesta aasta või isegi kauem. Noored, seemnetest kasvatatud taimed (seemikud) hakkavad idanema 3. või 4. aastal pärast külvi.
---------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------
Mulla ettevalmistamine istutamiseks
Kuna pojengid on püsikud, mis jäävad samale kasvukohale aastakümneteks, siis tuleb mulla ettevalmistamisega tagada pikemaks ajaks ka sobilik toitainete hulk mullas.
Pojengid istutatakse toitaineterikkasse, sügavalt haritud mulda või spetsiaalselt ettevalmistatud rammusa mullaga täidetud istutusauku. Muld peaks kindlasti olema sügavalt haritud kuna kõvas mullas ei moodusta pojengid korralikke juurekogumikke.
Pojengide õige istutamise aeg on sügis. Kuna pojengid vajavad sügavalt haritud mulda, siis istutuskoha võiks ette valmistada juba suvel, et muld saaks piisavalt vajuda.Istutusauk peaks olema 50...60cm läbimõõduga ja vähemalt 50cm sügavune. Aukude ettevalmistamisel pannakse mulla pealmine kiht kõrvale, ülejäänud alumine mullakiht aga eemaldatakse kuna see on enamasti toitainete poolest vaesem. Istutusaugu põhi kobestatakse labidalehe sügavuselt.
Pojengitaimede istutamine
Normaalne pojengide istututamise vahekaugus on 100...120cm. Tootmisingimuste, kus pojengid jäävad kasvukohale ainult 4...5 aastaks, jäetakse vahekauguseks 70...90cm.
Konteinertaimi võib istutada kevadest sügiseni. Paljasjuurseid taimi istutatakse reeglina sügisel. Istutamisel jälgitakse, et juurte otsad ei jääks ülespidi, samuti tuleb jälgida, et kasvupungad oleksid ülespoole suunatud ja et nad asuksid mullapinnast 3..5cm sügavusel. Kui taim istutatakse sügavamale, siis õitsemine hilineb või taim ei õitse üldse. Istutamisel auk esmalt täidetakse ²⁄3 ulatuses viljaka ja väetistega rikastatud mullaseguga, Seejärel lisatakse kiht väetisteta mulda, millele paigutatakse taim jälgides juuret ja võrsete asetust. Pärast taime asetamist auku täidetakse see ettevaatlikult õhulise mullaga järgides, et ei vigastatakse mulla alla jäävaid võrseid. Potis kasvanud taimed istutatakse samale sügavusele nagu nad olid kasvanud. Vajadusel istutamise ajal kastetakse. Kindlasti toimub kastmine kohe pärast istutamist.